Kontakt
Petmex Company
Krzysztof Napora Sp. j.

Polanka 350
32-400 Myślenice
NIP: 7372205222
REGON: 360346722
KRS: 0000713685
e-mail.biuro@petmex.pl tel.:+48 18 30 00 350

Jak okazać psu miłość?

To, że kochasz swojego psa jest pewne. Ale czy umiesz mu odpowiednio tę miłość okazać? Przytulanie, obejmowanie za szyję i całowanie w pysk nie jest dobrym pomysłem. Co sprawi, że Twój pupil poczuje się kochany?

Długi spacer

Zabierz psa na spacer. Tylko niech to nie będzie kolejna szybka przebieżka po osiedlu. Wybierz się do lasu lub parku, w którym do tej pory jeszcze nie byliście. Spacer to jedna z ulubionych aktywności Twojego pupila. Oczywiście taki, podczas którego może swobodnie się poruszać, ma czas na obwąchiwanie i oznaczanie terytorium. Pozwól psu cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Zobaczysz, będzie zachwycony.

Czy wiesz, że…

Według badań amerykańskiego psychologa Stanleya Corena 8 na 10 psów podczas przytulania odczuwa stres. Objęcie czworonoga powoduje skrępowanie jego ruchów, a przez to dyskomfort.

Kontakt z innymi psami 

Psy lubią towarzystwo, dlatego pozwól im na zabawę z innymi czworonogami. Zabierz pupila do miejsc często odwiedzanych przez właścicieli psów. Pies na pewno znajdzie tam przyjaciela. Pamiętaj tylko, by odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo pupila i ograniczać kontakt z czworonogami większych rozmiarów lub z innym temperamentem.

Zobacz też: 8 najwczęstszych błędów przy wychowaniu psa

Trening 

Pies poczuje Twoje zainteresowanie i uwagę, jeśli zabierzesz go na trening. Nie ważne, czy Twój pupil ma rok czy już siwieje mu sierść. Na naukę nowych sztuczek połączoną z pyszną nagrodą za dobre zachowanie zawsze znajdzie energię.

Pamiętaj!

Psy nie lubią:

 • głębokiego patrzenia w oczy,
 • ograniczania ich przestrzeni,
 • klepania po głowie i karku,
 • buziaków w pysk.

Swoje niezadowolenie pies okazuje kładąc uszy, kuląc ogon, odwracając głowę, wystawiając język lub zastygając w bezruchu.

Zabawa 

Dobrym pomysłem na okazanie psu miłości jest wspólna zabawa. Nie musisz do niej wykorzystywać najdroższych zabawek ze sklepu dla zwierząt. Wystarczy własnoręcznie zrobiona pacynka (kawałek materiału na sznurku, który pies będzie mógł tarmosić). 

Przyjemną i relaksującą dla psa zabawą jest też tropienie. Wystarczy, że pokroisz na kawałki przysmak, który pupil naprawdę lubi i ukryjesz w różnych częściach mieszkania czy domu. Zobaczysz, że pies radośnie odda się poszukiwaniom smakołyków. 

Przysmaki

Miłość okażesz psu przygotowując mu jedzenie. Domowe posiłki są dla czworonoga odskocznią od sklepowej karmy. Pamiętaj tylko, że w diecie psa powinno dominować białko pochodzenia zwierzęcego,  warzywa i owoce mogą być jedynie dodatkiem, a wypełniacze jak ryż, makaron, kasza czy ziemniaki są zbędne. Jeśli nie masz czasu na ich przygotowanie, wybierz nowy przysmak dla swojego czworonoga lub naturalny gryzak (np. marki Petmex).  

Wizyta u weterynarza

Mimo, że pies nie ucieszy się z wizyty u weterynarza to będzie Ci wdzięczny za to, że zadbałeś o jego zdrowie. Dzięki regularnym badaniom, szczepieniom i wizytom kontrolnym Twój pupil będzie w świetnej formie, a Ty będziesz wiedział, że zapewniłeś mu wszystko, czego potrzebuje.

Do najważniejszych potrzeb psa zalicza się:

 • zaspokojenie głodu i pragnienia,
 • sen i odpoczynek,
 • kontakt z opiekunami,
 • kontakt z innymi psami,
 • aktywność fizyczną i psychiczną,
 • bezpieczeństwo i komfort cieplny,
 • zabawę.

Każdy pies jest inny. Dlatego dostosuj sposób okazywania uczuć do swojego pupila. Większość czworonogów lubi drapanie po klatce piersiowej, pod brodą, za uszami i przy łopatkach. Jeśli pies ufa właścicielowi – może domagać się głaskania po brzuchu. Obserwuj zachowanie pupila i najważniejsze - nie okazuj uczuć na siłę.